BURSA PLATFORMU
E BÜLTENE KAYIT
FOTO GALERİ
REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ
ONLİNE: BUGÜN: TOPLAM:
KALİTE ŞÖLENİ

Değerli Basın mensupları…

  

Kalite Birliği, Bursa Platformu, Yeşilay Derneği, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık İl Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin müşterek organize etmiş olduğu;

 

KALİTE ŞEHRİNDE KALİTE VE DUYARLILIK ŞÖLENİ” adlı organizasyonun tanıtımı için organize etmiş olduğumuz basın toplantısına hoş geldiniz.

 

Sivil toplum kuruluşlarımız olan Kalite Birliği, Bursa platformu, Yeşilay ve kamu kurumu olan Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Sağlık İl Müdürlüğü, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, bir sosyal sorumluluk projesini, “Kalite şehri” olarak isimlendirdiğimiz Bursa’nın gündemine getirerek geleceğimizi emanet edecek olduğumuz öğrencilerimize;

 

— DUYARLILIK VE KALİTE ana temalı iki kavramı doğru bir şekilde anlatmak, onların kaliteye önem vermelerini sağlayarak ülkemizin geleceğine yatırım yapmak istiyoruz.

 

Amacımız; kaliteye duyarlı, kalite konusunda bilgili, bilinçli, TSE markasını bilen, TSE belgeli ürünleri tercih eden, yerli markalı ürünleri kullanan bir neslin oluşmasını sağlamak,

 

Bu anlayışın yerleşmesini sağlarken de öğrencilerimizi, gençlerimiz bağımlılık yapan maddelerden uzak tutarak onların sağlıklarını korumak, onlara bağımlılık yapan maddelerin zararlarını anlatmaktır.

 

Değerli Basın Mensupları;

 

BAĞIMLILIĞA İNAT YAŞASIN HAYAT” ana temasını işlemiş olduğumuz proje ile son üç ayda, 4300 öğrenciye “Bağımlılık yapan maddelerin zararları” konusunda seminerler, Yeşilay uzman hekimlerince ve Emniyet Müdürlüğü Narkotik birimi personelince verilmiştir.

 

Seminerlere katılan her bir öğrenciye organizasyon komitesince “Sağlıklı yaşam Dostu” sertifikası takdim edilmiştir.

 

Hedefimiz 25.000 öğrenciye bu seminerin verilmesi ve her öğrencimizin “Sağlıklı yaşam Dostu” sertifikası ile ödüllendirilmesini sağlamaktır.

 

7 – 8 – 9 Haziran tarihlerinde düzenlediğimiz organizasyonun bir ayağı da bu kapsamda gerçekleştirilecek ve öğrencilerimize “Bağımlılık yapan maddelerin zararları” konusunda seminerler verilecektir.

 

7 – 8 – 9 Haziran da gerçekleşecek olan organizasyonumuzun önemli bir boyutu da “KALİTE” ile ilgilidir.

 

Bilindiği üzere hayatımızın her döneminde Kalite olmalıdır. Kalitenin bulunmadığı hiçbir alanın olmadığı bir gerçektir.

 

Kalite, verimliliktir. Esnekliktir. Başarıdır. İsrafın engellenmesidir. Mutluluğa giden yoldur.

 

Üründe, hizmette kalite hedeflenmeli, hayatımızın her alanına kaliteyi adapte etmeliyiz.

 

Bu gerçekle hareket eden bizler, kalitenin çocuklarımıza, gençlerimize doğru bir şekilde anlatılmasını sağlamak, onları kaliteye karşı duyarlı hale getirmek ve kalite kavramını onların hayatında vazgeçilmez yapmak istiyoruz. Bu başarıldığında ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine erişmesi yönünde hiçbir engel kalmayacaktır.

 

Ülkemizin milli kuruluşu olan, yıllardır kalite konusunda yapmış olduğu çalışmalarla insanımızın can ve mal emniyetini koruma gayretinde olan, kısa adı TSE, yani TÜRK STANDARDLARI ENSTİTÜSÜ’NÜN, kadrolu personelinin görev aldığı “ÖNCE KALİTE” adlı tiyatro oyunu ile, Kalite Şehri sakinlerini ve öğrencilerimizi buluşturuyoruz.

 

Bu tiyatro oyunu ile öğrencilerimize Kalitenin önemi anlatılacak, kaliteli ürünler kullanmanın önemine vurgu yapılacak, TSE markasının ülkemiz için değeri izah edilecek, kaliteli ürün kullanıldığında neler kazanacağımıza vurgu yapılacak ve bilgili, duyarlı, duygulu, hakkını bilen, hakkını arayan kişilerin neler kazandığı öğretilecek.

 

Öğrencilerimize; “TSE BELGELİ ÜRÜNLERİ KULLANIN Kİ; ÜLKEMİZİN KALKINMASINDA ETKİL ROL OYNAYIN” mesajını çok net bir şekilde vermek istiyoruz.

 

Değerli Basın Mensupları, Değerli Misafirler;

 

Ocak 2010 da gerçekleştirdiğimiz bir organizasyonla, “ÖNCE KALİTE” adlı tiyatro oyununu 6.000 öğrenciye 5 gün boyunca Fethiye Kültür Merkezinde izlettirdik.

 

O organizasyon sonunda eğitimcilerimizden almış olduğumuz geri dönüşlerden duymuş olduğumuz memnuniyet neticesinde, aynı oyunu kalite şehri Bursa’ya getirerek daha geniş kitlelere ulaştırmayı ve 8.000 kişiye daha bu oyunu izlettirmeyi hedefliyoruz.

 

7 – 8 – 9 Haziran tarihlerinde üç gün boyunca her gün iki oturum olmak üzere 6 oturumda gerçekleştirecek olduğumuz “KALİTE ŞEHRİNDE KALİTE VE DUYARLILIK ŞÖLENİ”  Merinos AKKM’ DE yapılacaktır.

 Şenliğe katılan öğrencilerimiz hiçbir ücret ödemeyeceklerdir.  

Öğrenciler, öğretmenleri nezaretinde okullardan alınacak, Merinos AKKM fuaye alanında oluşturulacak olan “Bağımlılık yapan maddelerle ilgili sergiyi” gezecek,

 

Salon girişlerinde oluşturulan standa “GENÇLİKLE SÖZLEŞME” adı altında oluşturduğumuz sözleşmeyi imzalayacak, salonda yerlerini alacaklar,

 

Yeşilay uzmanlarınca verilen semineri dinleyecekler, akabinde TSE kadrolu personelinin görev aldığı “ÖNCE KALİTE” adlı tiyatro oyununu izleyecekler,

 

TSE Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hulusi ŞENTÜRK’ÜN kendilerine hitaben yazmış olduğu mektubu ve“KALİTE TEMSİLCİSİ” kimlik kartlarını alarak, öğretmenleri nezaretinde kendilerini bekleyen araçlarla okullarına döneceklerdir.

 

Değerli Basın Mensupları;

 

Organizasyonumuza Bursa Valiliği, Uludağ Üniversitesi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin vermiş olduğu desteklerden dolayı organizasyon komitesi adına kendilerine şükranlarımızı arz ediyoruz.

 

Türk Standardları Enstitüsü Yönetimine “ÖNCE KALİTE” adlı tiyatro oyununda görev alan personeli Kalite Şehrinde görevlendirmelerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Recep Altepe’ye bu organizasyonun gerçekleşmesinde sağlamış olduğu katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz.

 

Siz değerli basın mensuplarına davetimizi kırmayıp toplantımıza iştirakinizden dolayı teşekkür ediyor, organizasyon komitesi adına hepinizi saygı ile selamlıyorum.

  

Mehmet KAYA (Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü)

 

Mustafa KARAMAN (Kalite Birliği Başkanı)

 

Resul YİĞİT ( Bursa Platformu Başkanı)

 

Dr. Serhat Yamalı ( Yeşilay Başkanı)

 

Yusuf Ziya Levetoğlu (Bursa Sağlık İl Müd. Yrd.)